Movable Feasts

Lesní zvěř

Movable Feasts - Pohyblivé svátky je název nové strhující nahrávky kapely Lesní zvěř.  Nujazzové seskupení v čele se zpěvákem Milošem Rejskem a kapelníkem Jirkou Hradilem pod dohledem producenta Dušana Neuwertha natočilo soustředěnou a energickou desku. Radostné tóny, divoké běsnění eklektických bicích a melancholická umíněnost orámovaná charakteristickým zpěvem.    Druhé řadové album vzniklo po pěti letech od debutu Lesní zvěř a po čtrnácti letech existence kapely. Ta je od začátku stejná: základ tvoří trio Jura Hradil (...
More

Movable Feasts - Pohyblivé svátky je název nové strhující nahrávky kapely Lesní zvěř.  Nujazzové seskupení v čele se zpěvákem Milošem Rejskem a kapelníkem Jirkou Hradilem pod dohledem producenta Dušana Neuwertha natočilo soustředěnou a energickou desku. Radostné tóny, divoké běsnění eklektických bicích a melancholická umíněnost orámovaná charakteristickým zpěvem.   

Druhé řadové album vzniklo po pěti letech od debutu Lesní zvěř a po čtrnácti letech existence kapely. Ta je od začátku stejná: základ tvoří trio Jura Hradil (Tata Bojs, exChorchestr, Umakart, Kašpárek v Rohlíku), Miloš Rejsek (exSwordfishtrombones, Voodooyoudo!) a Martin Čech (exChorchestr, exFruFru, projekty Pavla Fajta). Toto trio volně doplňuje trumpetista Marek Steyer. Album vznikalo tři roky a název Movable Feasts - Pohyblivé svátky vysvětluje Miloš Rejsek: „Pro mě je ta deska intimní, texty, i tím jak vznikala, každý z nás ji prožíval po svém a pro sebe, v různých setkáních, průnicích, spolu, sami, s Dušanem, doma, ve studiu, na koncertech. Proto i ten název. Movable Feasts jsou pohyblivé svátky. Nehrajeme mnoho, je to pro nás svátek. Víme, že ty písničky, tak jako my, někde, někdy budou, jen není jasné přesně kde a kdy.“ Hledat pro Lesní zvěř škatulku je stejně těžké, jako hledat podobnou kapelu v ČR. Muzikanti čerpají z indie scény všech stylů electro, jazz, drum'n'bass i psychedelie. Energická hudba, kde zpěv, hlukové plochy, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři – slova nebo melodie mají stejnou váhu jako hudební plochy.


Kromě Lesní zvěře můžete slyšet na Movable Feasts básníka Honzu Těsnohlídka, který interpretuje vlastní text ve skladbě Ještě je co ztratit. Ve skladbě Kavka Airlines hraje na různé saxofony a flétny Filip Nebřenský a jako protipól mužské energii hostuje na albu zpěvačka Kristýna Krutská. Album koprodukoval a zvukově formoval Dušan Neuwerth.

Kapela připravila speciální koncerty k vydání alba na úterý 22.4.2014 v pražském klubu Pilot a na  středu 23.4.2014 v brněnském Kabinetu múz.


hide

Seller: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2014
46:38 min

MP3

99 Kč

Track nameTime
Price
1. Shoulder Blades5:10
2. Evil Evil Eye5:58
3. Endgame3:50
4. Razor Ray6:16
5. Kavka Airlines2:56
6. One Big Soft Spot5:16
7. Ještě je co ztratit6:11
8. Orifice6:03
9. Skid Marks4:58
Total: 46:38

WE RECOMMEND