Soutěž

Co je ClickMusic

1. Co je ClickMusic?
Hudební tržiště Clickmusic založil v roce 2012 zvukový inženýr a producent Michal Pekárek. Spolu s umělci, se kterými víc než 20 let spolupracuje, se rozhodl vytvořit platformu digitálního prodeje hudby, která umožní prodávat hudbu všem muzikantům, nejen těm, kteří jsou zajímaví pro velké vydavatele.
Cílem ClickMusic je pomáhat všem muzikantům v ČR i na Slovensku, kteří jsou samostatní a svoje nahrávky si vydávají sami. Mezi takové, kteří na clickmusic samostatně prodávají a pomáhají jeho chodu, patří například David Koller, Jana Kirschner, Michal Horáček, Iva Pazderková, Katka Koščová, Szidi Tobias, Ondřej Soukup, Jan Svěrák, Jan Budař a desítky dalších. Jejich řady se rychle rozrůstají a mazi tvůrci a fanoušky už nikdo další nestojí.

2. Proč hudbu kupovat právě tam?
Clickmusic je prostředí, kde se za hudbu platí přímo těm, kteří nahrávky vytvářejí. Má formu farmářského tržiště. Muzikanti si sami mohou otevřít svůj "stánek", kde sami prodávají hudby, sami si určují cenu.
Nákupem hudby na Clikcmusic skutečně podporujete muzikanty a tvůrce nahrávek. Žádné prostředníky. Je to z ruky do ruky.

3. Proč je lépe kupovat na Clickmusic a na dalších českých servisech než na iTunes a podobných zahraničních servisech?
Je to rozhodně lepší pro české umělce. Pokud si jejich hudbu koupíte na zahraničních servisech, dostanou sotva 50% z toho, co za nahrávku zapaltíte. Například 30% si vezme iTunes a dalších cca 20% si vezme zprostředkovatel, který hudbu na iTunes umístí (jedinec z ČR to prostě nedokáže, i kdyby byl sebeslavnější) a bankovní poplatky při převodu peněz ze zahraničí do ČR.
Nevidíme nejmenší důvod, proč by hudba a další umění, vytvořené Čechy, mělo živit kohokoli mimo území ČR.
Hudbu zakoupenou na Clickmusic dostanete bez problémů do všech svých mobilních přehrávačů.

4. Hudba jako dárek
Hudba byla vždy oblíbeným dárkem. S příchodem digitálního prodeje hudby je obdarování jednodušší než kdy dřív. Prostě jen vyberete titul, kterým byste rádi někoho potěšili, a stisknete na Darovat. Zadáte email, album standardním způsobem zaplatíte a pak už se těšte na potěšenou reakci obdarovaného, který je třeba na druhém konci světa.