Jak na to

Jak stáhnout koupenou hudbu:

  1. Přehled všeho, co jste si koupili a místo, odkud si hudbu stáhnete do svého počítače, najdete na tomto odkazu: http://www.clickmusic.cz/cs/profil/keStazeni Pak jen klikněte na tlačítko Stáhnout vše - MP3. V případě, že je hudba má formát FLAC klikněte na tlačítko Stáhnout vše - FLAC.
  2. Abum se stahuje zabalené v balíku ZIP. Pokud obsahuje booklet v PDF nebo další doprovodný materiál, je součástí balíku. Jednotlivá skladba se stahuje přes záložku Skladby Stažená data najdete ve Vašem počitaci ve složce určené pro stažení (zpravidla Stažené soubory, Downloads, či přímo na místě které zvolíte)
  3. Stáhnout si můžete zvlášť MP3 (což je rychlejší) i FLAC(trvá déle, protože má kvalitnější zvuk a obsahuje více dat). Každopádně záleží na rychlosti Vašeho internetového připojení.
  4. Staženou hudbu pak můžete přehrát ve Vašem počítači v přehrávači, který podporuje formát MP3 nebo FLAC
  5. Stejně tak už můžete hudbu běžným způsobem z počítače přenést do Vašich mobilních zařízení.
  6. Pokud jste zastánci přehrávání z CD přehrávačů, můžete si hudbu obvyklým způsobem "vypálit" na CD. Toto vypálení je k muzikantům fér, protože jde o hudbu, kterou jste zakoupili.
  7. Pokud se Vám zakoupená hudba líbí a chcete podporovat ty, kteří ji pro vás vytvořili, sdělte to svým přátelům tak, že jim přes email nebo sociální sítě pošlete odkaz na jeho zakoupení na Clickmusic. Tedy například: http://www.clickmusic.cz/cs/interpreti/michal-horacek/alba/cesky-kalendar Oni sami zjistí, jak je jednoduché legálně stáhnout hudbu.
  8. Pokud potřebujete poradit, napište na: kontakt@clickmusic.cz

Jak lze FLAC přehrát?

Microsoft Windows

Doporučujeme využít aplikaci Winamp (dostačující je bezplatná verze).

Chcete-li přehrávat FLAC přímo v aplikace Windows Media Player, můžete si doinstalovat Xiph.org DirectShow filters. Pro korektní práci s tagy lze použít WMP Tag Plus

Mac OS X

Pro přehrání doporučujeme použít přehrávač VOX. Je možné jej stáhnout přes App Store.