Listolet

Listolet

Daruj

Listolet je tajný měsíc mezi říjnem a listopadem.

Debutové album Listoletu stojí na folkrockovém základu, doplněném o jemnou elektroniku a melodické dechové linky. Přes překypující barevné aranže však Listolet nezapře své folkové kořeny a staví především na síle prostých písniček. Listolet natočili Tomáš Háček a Kuba Navrátil. Kromě nich na albu účinkuje také několik ctěných hudebních hostů, mimo jiné Michal Procházka (Mako!mako) na basovou k...
Více

Listolet je tajný měsíc mezi říjnem a listopadem.

Debutové album Listoletu stojí na folkrockovém základu, doplněném o jemnou elektroniku a melodické dechové linky. Přes překypující barevné aranže však Listolet nezapře své folkové kořeny a staví především na síle prostých písniček. Listolet natočili Tomáš Háček a Kuba Navrátil. Kromě nich na albu účinkuje také několik ctěných hudebních hostů, mimo jiné Michal Procházka (Mako!mako) na basovou kytaru. Pestré desetipísňové album s podtitulem "něco velkým, něco dětem" vás unese do poetických podzimních obrazů, aby vás vždycky v pravý čas vytáhlo nějakou veselou hudební vylomeninou z nostalgie zpět. Listolet je ideální muzikou pro letošní podzim.

Základ alba byl natočen již na podzim roku 2008 jako reakce na rozpad zlínské skupiny Krutý omyl, ve které oba tvůrci vystupovali. Tomáš Háček vysvětluje vznik alba:  „Tenkrát se zdálo, že naše hudební kariéra je u konce. Po Krutém omylu i po jiných projektech nám však zbyla hromada nerealizovaných písní a nápadů, kterých se nám brzy zželelo. V létě 2008 jsme si proto vymysleli jednorázový studiový hudební projekt, na kterém jsme deset z těchto písniček upekli.“  Protože však písně neměl kdo hrát, skončila nahrávka na několik let v šuplíku.

Teprve v roce 2011 čas nazrál a v Brně vznikla péčí obou pánů stejnojmenná kapela, doplněná nově o Marka Vráblíka (basová kytara), Martina Susedíka (elektrická kytara) a Petra Kuczmana (bicí).  „V době, kdy naši vrstevníci zakládali rodiny, jsme otočili kormidlo a založili jsme si kapelu,“ říká s úsměvem Kuba Navrátil. Po rychlém a úspěšném nástupu živého Listoletu na pódia pak padlo rozhodnutí konečně vydat i ono původní album. Všechny písně prošly důkladnou revizí, někde se přehrávaly stopy, zásadní proměnu prodělal i původní návrh bookletu od Jirky Vydry. Masteringu se ujal Broněk Šmíd ze Studia Indies a Listolet tak může vyrazit do světa.

Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako "velké hudební pohlazení, místy jemně proti srtsi". Nechte se i Vy pohladit a získat tak jeden měsíc navíc.


skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2012
44:26 min

MP3

99 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Krajina3:40
2. Starý dům4:45
3. Spící listí4:43
4. V restauraci U Sama4:35
5. Promilou5:12
6. Podél kolejí4:24
7. Leť holka leť4:11
8. Zpomalený déšť4:24
9. Dobrý být2:52
10. Tančící listí5:40
Celkem: 44:26

DOPORUČUJEME

 • Pětiminutový tulák
  99 Kč
   
  Daruj
 • Malý kluk
  99 Kč

  Malý kluk

  Listolet
   
  Daruj