Amerika (SP)

Kafka Band

Kafka Band vydává nový singl Amerika   Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 našli cestu ze Zámku a míří do nového světa. Kapela Kafka Band představuje titulní singl Amerika z připravovaného stejnojmenného alba, který vychází v pátek 25. ledna. Inspirací k němu se stal nedokončený fragment spisovatele Franze Kafky, známý také pod názvem Nezvěstný. Po Zámku jde o druhé Kafkovo dílo, které kapela převádí do hudební podoby. Album Amerika vychází 15. b...
Více

Kafka Band vydává nový singl Amerika

 

Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 našli cestu ze Zámku a míří do nového světa. Kapela Kafka Band představuje titulní singl Amerika z připravovaného stejnojmenného alba, který vychází v pátek 25. ledna. Inspirací k němu se stal nedokončený fragment spisovatele Franze Kafky, známý také pod názvem Nezvěstný. Po Zámku jde o druhé Kafkovo dílo, které kapela převádí do hudební podoby. Album Amerika vychází 15. března 2019 u vydavatelství Indies Scope.

Titulní skladba alba charakterizuje novou zvukovou podobu kapely. Od prvních tónů je slyšet výraznou proměnu. „Opustili jsme koncept poloakustického projektu a více pracujeme s elektronikou. Album je také výrazně písničkovější než Zámek. Silné téma románu Amerika je moderní, chladná, odlidštěná společnost, kde nikdo nemůže spoléhat na soucit. Ten příběh je velmi aktuální. Jako hlavní hrdina knihy Karel Rossmann i my vyrážíme na pro nás doposud neprobádané území,“ říká spisovatel a zpěvák kapely Jaroslav Rudiš.

Novou skladbu doprovází i lyric video, které vytvořil VJ Clad. Ten kapelu doprovází i na koncertech. „Singl Amerika je ukolébavka pro Karla Rossmana, který jako tulák bloudí tou velkou zemí. Jen když spí, nachází trochu klid,“ dodává Rudiš.

Kafka Band vznikl před více než pěti lety, kdy vyšla první nahrávka Das Schloss – Zámek. Kapelu tvoří spisovatel Jaroslav Rudiš, zpěvák Jaromír Švejdík, kytarista a producent Dušan Neuwerth, Libor Palucha, klávesista Jiří Hradil a bubeníci Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. Premiéra nových skladeb projektu Amerika se odehrála loni na festivalu Colours of Ostrava 2018. 

Album Amerika vychází s podporou Literárního domu v německém Stuttgartu. V místním divadle se také 18. března uskuteční německý křest alba. Následovat bude jarní turné po Německu a České republice. Kapela vystoupí také v Drážďanech, Lipsku, Mnichově, v Praze a v dalších městech.

 

Kafka Band: Amerika

Tak kam teď, maličký?
Už začíná noc
Tak to nech být
A lehni si
Zavři oči a spi
Tak jako všichni spí

Kam chceš teď jít?
Jsi ještě dítě
Já vím, chceš tady zůstat
Tak hezky spi a sladké sny
Jak se říká u vás doma


Amerika
Amerika

Hvězdy už jsou vysoko na nebi
Vzduch je studený
Tak si odpočiň
Neměj strach
Lehni si a spi
Žádné starosti
Jeden večer
Jednu noc
V Americe

Amerika
Amerika

Musik / Hudba: Kafka Band
Text: Franz Kafka & Kafka Band

 


skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2019
4:54 min

MP3

15 Kč

Název skladbyČas
Cena
. Amerika4:54
Celkem: 4:54

DOPORUČUJEME