Ženský kalendář - Volume I.

JAN VYTÁSEK

Pražský písničkář Jan Vytásek jehož tvorba se pohybuje ve fůzi rocku, popu a prvky amerického country, přichází s originálním konceptuálním albem Ženský kalendář. Skladby jsou inspirované reálnými postavami, nositelkami ženských jmen, z nichž je každému věnována na albu jedna píseň. 12 jmen – 12 písní a nějaké bonusy a nevydané singly.
Honza je stejně jako u předchozího alba - kromě jedné skladby jediným producentem, výhradním autorem hudby, textů, aranžmá a sám nahrál velkou část ...
Více

Pražský písničkář Jan Vytásek jehož tvorba se pohybuje ve fůzi rocku, popu a prvky amerického country, přichází s originálním konceptuálním albem Ženský kalendář. Skladby jsou inspirované reálnými postavami, nositelkami ženských jmen, z nichž je každému věnována na albu jedna píseň. 12 jmen – 12 písní a nějaké bonusy a nevydané singly.
Honza je stejně jako u předchozího alba - kromě jedné skladby jediným producentem, výhradním autorem hudby, textů, aranžmá a sám nahrál velkou část nástrojů. Ke spolupráci získal mnoho talentovaných hudebníků. Hostuje zde např. Norbi Kovács (kytara Ivan Hlas trio), houslistka Helén, foukačkář Martin Linhart a mnoho dalších. Produkce jedné skladby a mixu celé desky se ujal Milan Cimfe ze studia Sono, jehož porfolio obsahuje nespočet úspěšných interpretů a kapel-např. Chinaski, Kabát, Lucie a velké množství dalších. Album je své produkční a časové náročnosti rozdělené na Volume I. a Volume II.
Během natáčení vznikl i krátký dokument z natáčení, zachycující radosti i strasti při natáčení a přibližující divákovi opravdový syrový tvůrčí proces jediného autora, samotného vojáka v poli, se všemi jeho radostmi, bolestmi, splíny, běsy a otlačenými zadnicemi ze sezení na studiové producentské židli.... Točilo se v Honzově studiu Blackbird, které vlastníma rukama sám stavěl přes pět let, ve spolupráci s mobilním studiem oToman Tomáše Nykla, které poskytlo technickou a odbornou zvukařskou spolupráci. Míchalo se pak ve studiu Sono.
Původně to mělo být jen jednoduché písničkářské album ve stylu kytara a zpěv nebo piano. Ale písně si začaly žít vlastní život a mně pak bylo líto nevyužít jejich potenciál“ říká o albu autor.
Album je žánrově pestré, barevné. Od svižné úvodní akustické skladby přes komorní, hloubavější skladby, řízné rockovky, countryové výlety. Od komorních nálad a nostalgie k veselosti, provokaci a nadsázce. Jde o příjemnou fůzi, která si vybírá ze stylů to hezké a slouží náladě a emocím, které jsou protkané každou skladbou alba. Jan Vytásek je autorem hudby, textu, aranžmá a náhrál sám i velkou část nástojů.

Ženský kalendář - Volume I. obsahuje 8 originálních písní a dva anglické bonusy,
které jistě mají i komerční potenciál. Album i jednotlivé skladby lze je poslat třeba k svátku, jako dárek nositelkám daných jmen. V české diskografii jde o zajímavý koncept. Navíc jeho žánrová a obsahová pestrost dává tušit, že si v něm jistě najde každý ten svůj příběh či oblíbený hit. Písně znějí skvěle i v živém podání a celé album má proto velký potenciál oslovit široké spektrum posluchačů.

Album pokřtili v dubnu 2016 Tomáš Kraus a Michal Horáček. Více o albu, jeho recenzích a podobně najdete na http://janvytasek.com/diskografie/zenskykalendar/


skrýt

Prodejce: Blackbird Music CZ, Praha

2015
41:22 min

MP3

149 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Edita4:49
2. Veronika3:49
3. Angelina3:48
4. Mokrá láska iVana4:14
5. Lady M4:12
6. Plamínky4:54
7. Tebe nedostanou3:21
8. Ještě jednu šanci4:15
9. Angelina (english version)3:48
10. Lady M (english version)4:12
Celkem: 41:22

DOPORUČUJEME