Vlna za vlnou

Ivo Viktorin

Své první sólové album Ivo Viktorin, známý především ze skupiny AG Flek, vydává po 25 letech svého aktivního působení na naší hudební scéně. Čekání se ovšem vyplatilo. Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista si nahrál většinu nástrojů sám, ale i přesto si pozval do studia svoji kolegyni z AG Fleku zpěvačku Blanku Táborskou, basu nahrál Petr Vavřík, Josef Vojtášek a Martin Gašpar, za bicí se posadil Honza Machala, Marek Šlapanský a Peter Solárik, na housle hraje Iva Bittová a Stano Palúch, Luboš Malina přispěl irsk...
Více

Své první sólové album Ivo Viktorin, známý především ze skupiny AG Flek, vydává po 25 letech svého aktivního působení na naší hudební scéně. Čekání se ovšem vyplatilo. Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista si nahrál většinu nástrojů sám, ale i přesto si pozval do studia svoji kolegyni z AG Fleku zpěvačku Blanku Táborskou, basu nahrál Petr Vavřík, Josef Vojtášek a Martin Gašpar, za bicí se posadil Honza Machala, Marek Šlapanský a Peter Solárik, na housle hraje Iva Bittová a Stano Palúch, Luboš Malina přispěl irskou flétnou, Luboš Novotný nahrál dvě písničky na lapsteel a kytary se ujal Petr Hoffmann. Od prvních tónů je jasné, že typicky poklidné skladby starého dobrého AG Fleku, snivé nálady vycházející z výjimečně sladěné kombinace akustických kytar a kláves, hedvábný alt Blanky Táborské zpívající mnohovrstevné autorské texty, patří k nejsilnějším momentům tohoto pozoruhodného alba. Blíž než k domácímu folku se toto album podobá nadžánrovým projektům Marka Knopflera nebo Norah Jones a to svojí příjemnou náladou s kouskem nostalgie.

Proč vychází Ivo Viktorinovi první album po tak dlouhé době na hudební scéně? "Na to se dá odpovědět mnoha způsoby, ale pokusím se seriozně, neboť mne napadá hned několik  vysvětlení jako, mistrovství v odkládání problémů, či obavy z přílišné konkurence v solových albech, neb mají vydáno už i politici, herci, sportovci, ba i tanečnice.
    Já byl deset let součástí kapely,kde jsem nosil muziku a měl textaře, kteří ji otextovali. Chtěl jsem dělat svoji hudbu,trochu schovaný v bezpečí kapely. Po té co jsem z toho podniku, který jsem zakládal, vystoupil, plný zklamání a hořkosti, pověsil jsem vlastní hudbu na hřebík a relaxoval nahráváním hudby cizí. A když se mi asi po sedmi letech chuť vrátila, byl jsem bohatší o mnoho zkušeností. Pak přišla nabídka od "velkého labelu" na natočení alba první sestavy AG Fleku s Blankou a já si při práci na Waltzu uvědomil, jak je pro mne čím dál těžší zpívat cizí pocity a vidění světa a tak jsem se snažil pochopit jak že to s tím textováním hudby je a výsledkem byl první nesmělý textik  V trávě. Zbytek času padl na přípravu a nahrávání dalšího alba stejné sestavy, kde problémy z Waltzu nabyly krapet gigantických rozměrů a tak byl projekt téměř před dokončením zaříznut.Tak že jsem z něj vzal své čtyři písně a dotočil další, tak že tak to."

CD MAM288-2

skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2005
38:17 min

MP3

99 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Čas5:26
2. Ráno3:10
3. Tvé tělo je bílá loď3:55
4. Samba4:26
5. Říčka5:00
6. Zavaž mi oči4:26
7. Na kopci I.4:01
8. Na kopci II.5:04
9. Vlna za vlnou2:49
Celkem: 38:17