LES

-123min.

Jsou to téměř tři roky, co se -123min. vrátili na scénu a nyní nadešel čas na nové album.
LES vychází v pátek 20. 9. a velkým překvapením pro posluchače je i radikální změna, kterou tvoří texty v českém jazyce. Avšak hudebně nová nahrávka navazuje na „Minuty“ tak, jak je známe. „Písničky alba LES vznikaly převážně v lese. Les je prostor, kde se nejlépe spojím s intuicí, vypnu myšlenky a soustředím se jen na tvoření,“ říká frontman Zdeněk Bína a dodává: „Doposud jsem pro skládání nenašel...
Více

Jsou to téměř tři roky, co se -123min. vrátili na scénu a nyní nadešel čas na nové album.
LES vychází v pátek 20. 9. a
velkým překvapením pro posluchače je i radikální změna, kterou tvoří texty v českém jazyce. Avšak hudebně nová nahrávka navazuje na „Minuty“ tak, jak je známe. „Písničky alba LES vznikaly převážně v lese. Les je prostor, kde se nejlépe spojím s intuicí, vypnu myšlenky a soustředím se jen na tvoření,“říká frontman Zdeněk Bína a dodává: „Doposud jsem pro skládání nenašel lepší místo.“  

 

-123min. vydali v letech 1996 – 2009 šest alb a v roce 1999 získali Cenu Anděl za Objev roku. Kapela tehdy hojně koncertovala v zahraničí, například v Holandsku, Belgii, Anglii, Polsku, na Ukrajině, Slovensku, v Americe, Francii a dalších. Za léta působení se stala na naší hudební scéně doslova kultovní skupinou. Její největší síla spočívá především v živých energických koncertech, jež jsou z velké části tvořeny improvizací. Formaci tvoří trio vysoce respektovaných muzikantů: Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (basa) a Dano Šoltis (bicí). 

Po deseti letech teď „Minuty“ vydávají sedmé album LES. Deska je hudební bonboniérou, v níž se mísí soul, alternativa, rock, pop, ethno, nová hudba a funk.

 

Z přátelství vzešly veškeré tvůrčí procesy a byly pro kapelu naprosto přirozené. S hudbou, kterou Zdeněk našel v lese, přijížděl následně do pražské zkušebny, kde s Fredrikem a Danem  pracovali na tvorbě desky bez omezení času, dokud nenašli pro každou skladbu optimální tvar.

 

Album je složeno z vnitřních otázek, jež si klademe vůči vnější realitě. „V textech se objevily dvě roviny, jedna vztahující se k někomu blízkému a druhá pojící se k něčemu, co nás přesahuje,“říkáBína. Kapela natočila LES ve studiu Sono Records v Nouzově a nahrávka obsahuje celkem devět skladeb. Hostujícím umělcem na nahrávce je legendární francouzský trumpetista Erik Truffaz.

 

-123min. našli s Erikem Truffazem silné osobní a hudební pouto, a to vyústilo i ve spolupráci na skladbě Les. Nahrávku mu kapela poslala a geniální jazzman ji dotočil ve Francii ve studiu. Výsledkem je sedmiminutová píseň, k níže se plánuje videoklip.

 

Deska vyjde během podzimu také na vinylu a bude dostupná na všech streamovacích a digitálních platformách.

 

„Minuty“ vyráží s novým albem na celorepublikové turné, které odstartuje 25. 9. křtem v Lucerna Music Baru a v průběhu podzimu zavítají do více než dvaceti českých měst.skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2019
44:08 min

MP3

149 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Mou5:20
2. Komár3:35
3. Les7:16
4. Spolu4:50
5. Září4:04
6. Déva4:50
7. S tebou4:20
8. Tou5:18
9. Barevná4:35
Celkem: 44:08

DOPORUČUJEME